ВЕЛИЧНИЙ КАНІВ

08:00 – виїзд з Сміли.

09:30 – 11:00 – екскурсія Канівською ГЕС.

Канiвська ГЕС є наймолодшою станцiєю на всьому Днiпровському гiдрокаскадi. Вона стала, так би мовити, останнiм елементом, що довершив цiлiсну систему гiдростанцiй у межах України.

11:20 – 13:00 – екскурсія музеєм народного декоративного мистецтва. В центрі старої частини міста Канева, біля Успенського собору (пам’ятка архітектури ХІІ ст.) знаходиться будівля — Базіліанське училище (пам’ятка архітектури ХVIII ст.). В цьому приміщенні розмістився музей народного декоративного мистецтва, після того, як був переведений з Успенського собору. Музей був заснований в 1972 році. Гордістю музею є роботи видатних майстрів України з декоративного розпису, гончарства, гутного скла, вишивки, ткацького та килимового мистецтв. Музей нараховує 5 тисяч експонатів. Тут можна побачити майже всі види народного мистецтва: одяг і вишивку, декоративний розпис і фарфор, кераміку й скло, робота по дереву, килими. Найцінніші експонати: керамічні вироби періоду трипільської культури; свічник, дзвінок, люльки періоду Київської Русі, козацькі люльки, скляні вироби ХІІІ — ХІХ ст.


13:20 – 14:00 – відвідування Успенського собору. Успенський собор побудований за часів Русі у 1144 році князем Всеволодом, є пам’яткою архітектури. У планувальній структурі повторюється тип Успенського собору Києво-Печерської лаври і за своєю стилістикою належить до київської архітектурної школи першої половини XII століття.

У 1185 році біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. У 1587 тут був похований, страчений у Львові козацький лідер Іван Підкова.

З Успенським собором пов’язано і ім’я великого Кобзаря Т.Г. Шевченка. Тут перед похованням стояла труна з прахом Т. Шевченка. Брати Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, що супроводжував прах великого поета, зумів відстояти виконання останньої волі Тараса. У січні 2008 року після реставрації і освячення Успенського собору було встановлено три хрести.


14:10 – 15:00 – підйом на Чернечу гору, вільний час. Тарасова (Чернеча) гора — національна святиня українського народу, місце поховання видатного поета Тараса Шевченка.


15:00 – 17:00 — екскурсія до Канівського музею Т.Г. Шевченка. Музей «Тарасова світлиця» (перший народний музей українського кобзаря) відкритий в колишньому будинку доглядача могили І. Ядловського. У 1939 р. встановлено найбільший в Україні пам’ятник Шевченка, побудовано сходи в 342 сходинки з фонтаном «Лілія». 10 червня 1918р. Рада Міністрів України визнала могилу Тараса Шевченка національною власністю. У десяти залах знаходиться більше трьох тисяч експонатів, серед них багато подарунків від людей з різних країн.


18:30 – орієнтовний час повернення в Черкаси.


19:15 – орієнтовний час повернення в Смілу. 


Вартість туру:  від 250 грн/особа

*При бронюванні туру прохання уточнювати ціни

У вартість входить:

  • проїзд автобусом
  • супровід від туристичної фірми
  • страховка.
  • Додатково оплачуються: вхідні квитки, особисті витрати.

Теги: ВЕЛИЧНИЙ КАНІВ