ШЕВЧЕНКОВО – МОРИНЦІ – БУДИЩЕ

ШЕВЧЕНКОВО – МОРИНЦІ – БУДИЩЕ

Запрошуємо усіх до живописних селищ Шевченкового дитинства Моринці — Шевченкове — Будище. Уже пройшло більше 200 років з дня народження Тараса Шевченка, а він до сих пір таки актуальний, як ніколи. Пророцтва Шевченка збуваються.

 

У Моринцях Ви на власні очі побачите місця, де народився і жив поет, де пройшли його дитячі роки, звідки брав натхнення і сили для своєї творчості. Ви побуваєте в будинку батьків матері Тараса — Катерини Якимівни Бойко, де і народився Шевченко. Саме тут маленький Тарас слухав розповіді діда Якима про козацькі часи, які лягли в основу творів поета. Моринці згадуються в повісті «Княгиня». Зараз тут створено музей поета, встановлено меморіальний камінь в колишньому дворі діда Шевченка.

 

У с.Шевченкове найбільша концентрація духу Шевченко.

 

Мила і рідна Кирилівка (с.Шевченкове) на все життя залишилася в спогадах поета. На місці колишньої садиби батьків встановлено пам’ятник. У 1939 році відкрито Літературно — меморіальний музей Т.Шевченка.

 

Збереглася хата дяка, в якій навчався грамоті Тарас. Тут і могили батьків. В Будищах Ви побачите будинок пана Павла Енгельгардта, у якого служив Тарас козачком. Прогулянка каштановою алеєю до старого дубу, в дуплі якого Тарас ховав свої малюнки.

 

Проїдете містечком Лисянка, що на дорозі в Моринці, який був одним із центрів Коліївщини, і Шевченко оспівав його в поемі «Гайдамаки» .Кожен патріот України повинен побувати в таких символічних місцях. Своїх героїв треба знати і пам’ятати.

 

Вартість від 150 грн /людини 

У вартість входить: проїзд автобусом, страховка.

Додатково оплачуються: вхідні квитки та послуги екскурсовода на екскурсійних об’єктах.

Теги: ШЕВЧЕНКОВО – МОРИНЦІ – БУДИЩЕ