ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКУВАННЯ МАСЛЯНОЇ 2020 29 лютого 2020 року

МАСНИЦЯ ЧИ МАСЛЯНА? ДІЗНАЄМОСЬ РАЗОМ!

ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКУВАННЯ МАСЛЯНОЇ 2020

29 лютого 2020 року

Музей народної архітектури та побуту під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому, унікальне історичне місце Середнього Придніпров’я радо запрошує Вас на щорічне етнічне дійство. Масляна (Колодій) — свято для гурманів та усіх, хто бажає барвисто і весело відпочити, а фольклорні дійства додадуть незабутнього колориту Вашому відпочинку!

 

 

Початок нового життя і певного роду пробудження сонця, яке з приходом весни починає все яскравіше світити, подовжуючи дні. Саме на честь останнього на Масляну пекли млинці, які є головним і невід’ємним атрибутом свята. Вважається, що з’їдаючи круглий, рум’яний, гарячий млинець, такий схожий на сонце, людина з’їдає і частинку його тепла і могутності. Національний заповідник «Переяслав», кращі фольклорно-етнографічні колективи нашого краю підготували для вас веселу і цікаву програму.

Ведучі «кум і кума» розкажуть, як наші предки святкували Масляну цілий тиждень: старий і малий каталися на гойдалках, хлопці і дівчата виглядали суджених, тещі й зяті ходили один до одного в гості і пригощалися, сильні хлопці билися на кулаках, родичі і сусіди прощали винуватцям образи і неприємності. Ви зможете оглянути і стати учасниками звичаю «тягнути колодку», який полягав в тому, що хлопцям і дівчатам, що не одружилися в минулому році, в знак їх символічного покарання прив’язували поліно або стрічку і вимагали могорич. також вас чекають запальні виступи фольклорно-етнографічних колективів, які своєю енергією змусять кожного закрутитися в танці. Щоб Ви не замерзли, вас чекають веселі ігри, розваги, конкурси. А спритні зможуть отримати цінний подарунок, піднявшись на дерев’яний стовп висотою 8 метрів. На святі можна придбати вироби декоративно-прикладного мистецтва, сувеніри народних майстрів, взяти участь в проведенні майстер-класів з ковальства, ляльки-мотанки, виготовлення колодок, трав’яних іграшок, оберегів. А кращі господині приготують для вас головні страви свята — млинці, вареники, гарячий чай і узвар, які Ви зможете придбати і спробувати!

Запрошуємо всіх, з хорошим настроєм і доброю душею на свято Масляної до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Вас чекають незабутні враження, а на учасників конкурсів — призи.

Програма туру:

08:15 — збір групи та виїзд з м.Сміла;
10:00 – 12:10 — оглядова екскурсія музеєм народної архітектури та побуту під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому.
10:00 – 16:00 — святкова програма
16:00 — збір групи та виїзд додому;
18:30 — орієнтовний час прибуття в м.Сміла;

 

Вартість туру: 300 грн/особа

 

*У вартість входить: проїзд автобусом, супровід від туристичної фірми, страховка, екскурсійне обслуговування.                         

Теги: ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТКУВАННЯ МАСЛЯНОЇ 2020 29 лютого 2020 року